На тижні, що минає відбулися помітні, можна сказати навіть знакові події, пов'язані з популярним в місті спортом - волейболом.

По-перше, завершився міський молодіжний волейбольний турнір, в якому вперше взяли участь 15 команд навчальних закладів - шкіл, гімназій, коледжів, ліцеїв та вищого професійного училища. Такої кількості юних волейболістів, які разом беруть участь в міському турнірі, в Кам'янському ще не було. Турнір став справжнім спортивним святом молоді (понад 200 гравців і раз в десять більше вболівальників), яке пройшло під девізом "Давайте творити історію міського волейболу разом!".

А по-друге, в СШ №4, де 15 грудня пройшла фінальна частина турніру, було вперше оголошено про те, що в Кам'янському створена нова міська волейбольна федерація, головне завдання якої - розвивати в місті молодіжний волейбол.

 

 

Олег Орлов, радник міського голови з питань молодіжної політики та спорту:

- У місті є чимало молодіжних волейбольних команд, є відділення волейболу в ДЮСШ № 2. А великих чемпіонатів і турнірів у молоді - не було. Такий стан справ не міг влаштовувати керівництво міста, зацікавлене ​​в розвитку молодіжного спорту - майбутньої спортивної слави Кам'янського. Тому була зібрана ініціативна група, до якої увійшли відомі тренери, волейболісти, такі як Петро Гричук, Володимир Гацура і ін. І за підтримки міського голови Андрія Білоусова створена нова федерація волейболу, президентом якої обраний молодий, ініціативний Олексій Жалдак, а віце-президентами - викладач Дніпродзержинського металургійного коледжу Петро Гричук і викладач фізвиховання СШ № 4 Василь Оданец. Упевнений, що за підтримки міської влади, нова федерація все зробить для того, щоб в місті активно розвивався молодіжний волейбол, проводилися турніри і чемпіонати, а молоді гравці, навчаючись у майстрів волейболу, яких у нас чимало, стали їм гідною зміною.

Ще один короткий коментар від почесного гостя першого молодіжного турніру в Кам'янському, голови профспілки "Металургів" ДМК, депутата міськради Олега Нагорного:

- Сьогодні не просто турнір - ми стали свідками знаменної для спортивного життя міста події: презентації нової федерації волейболу, створеної з метою розвитку і популяризації молодіжного волейболу в Кам'янському. Спасибі нашим шановним волейболістам - ветеранам, які ось уже багато років поспіль стають переможцями і призерами чемпіонатів і Кубків України. Від щирого серця бажаю їм нових великих перемог. Але треба думати і про молодь, про майбутніх чемпіонів. Вони не з'являться самі по собі - їх потрібно ростити. З цією метою за підтримки мера Андрія Білоусова і створена нова федерація.

Що ж, справа потрібна, корисна і, будемо вірити, перспективна. І, додамо, вельми своєчасна. Той, хто забуває про молоду зміну - забуває про своє майбутнє. Тепер юні любителі цієї чудової гри просто зобов'язані будуть серйозно готуватися до ігор, нових турнірів, нових перемог і нагород, до нових висот. А федерація дбатиме про це.

 

  

 

Кілька слів про перший молодіжний турнір в місті, фінальна частина якого пройшла в СШ № 4. Тривав він місяць, змагання проходили на базах СШ № 40, ВПУ та СШ № 4. У фіналі розгорнулася безкомпромісна боротьба за нагороди між командами ВПУ, технічного ліцею № 1 і металургійного коледжу. В результаті золоті медалі - у майбутніх металургів (тренер Петро Гричук), срібні - у команди ВПУ (тренер Сергій Жадан), "бронза" - у волейболістів технічного ліцею № 1. 

Переможці-металурги виступали у такому складі:

 1. Малюк Вадим     ТОРС-14
 2. Малюк Ілля     ТОРС-16
 3. Малюк Роман     ТОРС-16
 4. Лісной Вадим     ОРМП-14-1
 5. Зудіков Влад     МЕПС-16-1
 6. Москаленко Семен     МЕПС-16-2
 7. Іванов Артем     МЕПС-16-2
 8. Збаразький Дмитро     ВС-16
 9. Астахов Дмитро     ОРМП-16-2
 10.  Бурлакова Олександра     БЕС-13
 11.  Печолат Світлана     КВ-15
 12.  Моргун Микола     ОРМП-15-1

 

Переможців та призерів тепло привітали, вручили нагороди почесні гості турніру - радники міського голови Руслан Бондаренко і Олег Орлов, голова профспілки "Металургів" депутат міськради Олег Нагорний, директор СК "Прометей" депутат міськради Володимир Бабенко, начальник Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Леся Неклеса, генерал українського козацтва, Верховний отаман війська Запорізького Федір Главчев і начальник штабу війська Запорізького Дмитро Вольнов, голова громадської організації "Правозахисний союз інвалідів та учасників АТО" Андрій Зобнин. Почесні дипломи і грамоти були з вдячністю вручені керівникам навчальних закладів, команди яких взяли участь в турнірі, тренерам і активістам волейболу. Але найоригінальнішу та найкрасивішу нагороду лідер профспілки ДМК Олег Нагорний вручив відомому тренеру з волейболу, визнаного фахівця цієї гри, що виховав чимало прекрасних волейболістів, Петру Гричук. Яку нагороду? Чудовий волейбольний м'яч японської фірми "Мікас". Такими м'ячами грають на світових чемпіонатах!