У 2021 році в Україні відзначають 150 років від дня народження Лесі Українки. Центральна міська бібліотека за підтримки відділу культури департаменту з гуманітарних питань міської ради протягом січня-березня проводила поетичний батл «Ти себе Українкою звала ...».

Карантин вніс свої корективи, і проведення першого туру відбувалося онлайн. Учасники готували відео та декламували один з віршів Лесі Українки і публікували його на сторінці "Бібліотека на Шевченка" в фейсбуці.

У першому турі взяли участь 83 учасника з Кам'янського, Дніпра, Кривого Рогу, П'ятихатки, Перещепине, Карнаухівки, Новомосковська, навіть з Норвегії. Наймолодшому учаснику батлу було всього 4 роки, найстаршому - 72. За підсумками першого туру журі обрало кращих читців. Другий тур проходив 16 квітня режимі індивідуальних поєдинків, всі тексти учасники читали напам'ять.

Найважче було конкурсанткам у віковій категорії 13+. Владислава Бондаренко, Ведмідь Марія (студентки медичного коледжу), Яланська Вероніка (учениця гімназії №11), Мироненко Ганна (учениця 7 класу м Дніпро), Шапа Софія (учениця ЗОШ №38) одна за одною читали вірші на вибування. Наш коледж представила Майдан Єлизавета (гр.МЕПС-19-1) з віршами «Я не кохаю тебе і не прагну дружиною стати», «Як дитиною бувало».

Переможці та учасники II етапу поетичного батлу отримали дипломи, книги та солодкі подарунки.