З нагоди Дня добровольця, який Україна відзначає 14 березня, у групі ОРМП-22 куратор Катерина Зубко провела виховну годину. Саме добровольці, в перші дні вторгнення збиралися під ТЦК і йшли на фронт, даючи нам можливість жити, навчатись і працювати. Фото

Війна значно загострила сприйняття стереотипів про фронт і тил. Сучасна Україна — це не про стереотипи. І військові на фронті визнають: без дієвого тилу ми б точно програли цю війну, де не завжди потрібно лише копати окопи та стріляти у ворога.

Зараз в українців є колективна відповідальність, тож осторонь ніхто стояти не може. Хтось може працювати на користь фронту, хтось здатен підтримувати економіку країни, хтось лікує поранених, донатити на закупівлю військової техніки чи спорядження, здає кров, лагодить лінії електропередач — і ці люди також неймовірно допомагають тим, хто нині воює зі зброєю в руках на передовій. Головне, що ми робимо все це за покликом серця. Це наш вклад в перемогу.

У п’ятницю 15 березня 2024 року в рамках тижня циклової комісії електротехнічних дисциплін викладачі Хоменко Віталій Іванович та Лісняк Світлана Михайлівна провели інтелектуальну гру «Брейн-ринг» серед здобувачів фахової передвищої освіти ІІ курсу спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». В конкурсі прийняли участь студенти груп: МЕПС – 22 1/9 та ЕМ – 22 1/9. Фото

Під час проведення творчих конкурсів і виконання завдань студенти проаналізували ефективність використання відновлювальних джерел енергії та сучасні тенденції в галузі електроенергетики з використанням енергозберігаючих технологій. Студенти відчули себе в якості майбутніх фахівців з даній галузі, що стимулює їх до вивчення спеціальних дисциплін даного фаху.

«Мова - це душа народу, а народ без мови - не народ» (В.Сосюра)

У світі існує понад 6 тисяч мов. Кожна мова неповторна. Однією з кращих квіток барвистого вінка мов - є наша українська державна мова.

За весь час свого існування українська мова зазнавала злети і падіння. Більш як 275 років поспіль наші вороги намагалися знищити мову, а разом із нею і український народ. Від часів російського царизму та в умовах радянської імперії наша мова витримала 48 заборон! Подібного не знає історія жодної мови, жодної держави. Але наша рідна мова вистояла. Наша мова жива!

Студенти групи КВ – 22 під керівництвом Л. М. Рижки провели яскравий захід «Мова – душа народу», боролись за звання кращого знавця рідної мови, декламували поезію, виконували українські пісні. Фото

Впевнені, що разом ми збережемо і примножимо цей неоціненний дар – національну мову України в усій її чудовій красі для себе й наступних поколінь.

З нагоди 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в Кам’янському відбувся декламаторський конкурс серед молоді міста.

Цей захід актуальний саме зараз, коли ми боремось за наші цінності та ідентичність.

Коледж на конкурсі представили студенти ІІ курсу Кіра Перетятько та Владислава Тарануха, яких підготувала викладач Валерія Белевцова. Учасники конкурсу зачарували аудиторію своїм майстерним виконанням поезій великого Кобзаря.  Під час виступів оживала краса української мови та глибина поетичних образів. Фото

Владислава Тарануха з віршем «І золотої й дорогої…» посіла 3 місце.

Вітаємо переможців та всіх учасників, які продемонстрували свою майстерність та підняли дух національної єдності! Поет завжди надихав нас на перемогу. Його слова «Борітеся – поборете» викарбувані у серці кожного патріота!.

Символи національної ідентичності – національні прапор, герб і гімн. А ще є люди-символи не лише певної історичної доби, а й цілої нації. Відео

Символ України – Тарас Григорович Шевченко.

Тарас Шевченко – символ української незламної боротьби, гордість нації, відображення характеру всього українського народу.

Він творив у часи, коли було заборонено писати українською. Він закликав палко і пристрасно любити найдорожче в житті – свою Батьківщину.

Твори поета надихають, перекликаються із сучасністю, в кожному його слові події нашого сьогодення.

Першокурсники відзначали прихід весни з гарним настроєм, з користю та вирішуючи питання, хто ж «рулить» у колективі металургів. На батл вийшли команди мудрих хлопців та драйвових дівчат. Фото

Двобій був серйозним: - назвати жінок, які увійшли в світову історію; - визначити, які наукові відкриття належать жінкам; - з яких продуктів готують традиційні українські страви; - назвати найпопулярніші процедури з догляду за обличчям, волоссям, тілом. А ще – жартівливі привітання, ребуси, українські пісні!

В суспільстві існує стереотип, що жінка не може бути вродливою і розумною одночасно. Але наші дівчата руйнують стереотипи і доводять протилежне. Красуні рулять!

У Придніпровському металургійному фаховому коледжі, згідно плану роботи ЦК, з 26 лютого по 01 березня пройшов насичений Тиждень комісії електротехнічних дисциплін, під час якого було проведено заходи для здобувачів освіти 2, 3 та 4 курсів спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» ОПП «Монтаж i експлуатація електроустаткування підприємств i цивільних споруд» та ОПП «Енергетичний менеджмент». Фото

26 лютого відбулося відкриття тижня науки з оформленням інформаційного стенду та виставкою вимірювальних приладів «Завжди вимірюй правильно!».

27, 28 лютого та 01 березня проводилися олімпіади з навчальних дисциплін «Теоретичні основи електротехніки», «Електропостачання підприємств і цивільних споруд», «Системи керування електроприводами», «Основи електроприводу» викладачами Лісняк С. М., Хоменко В. І., Капанжи С. О., Устименко Ю. В. серед здобувачів освіти ІІ, ІІІ та ІV курсів спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

27 лютого викладач Устименко Ю. В. розважала студентів ІІІ курсу спеціальностей МЕПС та ЕМ інтелектуально-розважальною грою «QR-квест енергетиків».

28 лютого відбулося засідання гуртка технічної творчості «Енергетик», було підведено підсумки конкурсу «Кращий за фахом», презентовано доповіді студентів для участі у технічних конференціях різного рівня.

29 лютого викладачі Лісняк С. М., Хоменко В. І., Устименко Ю. В., Капанжи С. О. провели виставку технічної творчості студентів спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» для абітурієнтів в рамках заходу «День відкритих дверей – 2024».

01 березня викладач Хоменко В.І. взяв участь у профорієнтаційному заході «Ярмарок професій», що відбувся в ліцеї №15.

Всі здобувачі освіти показали високий рівень знань у проведених заходах тижня комісії електротехнічних дисциплін та були відзначені грамотами.

У березні 2024 року Україна відзначає 210 років від дня народження Тараса Шевченка - великого українського поета, художника, громадського діяча. Цей ювілей припадає на часи найбільшого історичного протистояння незалежної української Держави з відкритою збройною агресією росії. Відповідно до Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, Національної молодіжної стратегії до 2030 року Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» проводить флешмоб «Єднаймо душі словом Кобзаря» у соціальній мережі «Фейсбук».

Студенти металургійного коледжу доєднуються до флешмобу #НМЦВФПО_Єднаймо_душі_словом_Кобзаря

Учасників флешмобу підготували викладачі Ірина Бризгалова, Еліна Кобзєва, Ольга Лапа, Лоліта Рижка та Валерія Белевцова.

https://www.youtube.com/watch?v=mL5els2XJSk

https://www.youtube.com/watch?v=JLSfNcxVYXg

https://www.youtube.com/watch?v=EYya5OateJw

Дякуємо всім!

 

Здоров’я людини – цікаве й складне явище. Здоров’я – це висока працездатність, гарний настрій, упевненість у собі. Фізичне здоров’я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Психічне здоров’я дарує спокій, чудовий настрій, доброту, веселість. Соціальне здоров’я забезпечує успішність у навчанні. Але ніщо з цього не дається задарма. Для того, щоб зберегти своє здоров’я, треба докладати неабияких зусиль.

Стан здоров’я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля, на 50% від способу життя.  Тому справедливі слова: «Ваше здоров’я у ваших руках». Люди давно переконалися, що на здоров’я впливає безліч чинників, і найголовніший з них – це спосіб життя.

Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний зі шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркотиків. Саме на цьому акцентували увагу студентів І курсу спеціалісти Міського центру здоров’я, які дали корисні поради:

- живіть в злагоді з собою;

- вчіться радіти життю;

- менше хвилюйтеся, а більше посміхайтеся;

- вчіться долати стрес, пам’ятайте: джерело стресу - не події самі по собі, а наше сприйняття цих подій.

Бажаємо здоров’я!

З 19 по 23 лютого 2024 року тривав тиждень циклової комісії фізичного виховання та Захисту України, а разом з ним низка спортивних заходів, змагань у Придніпровському металургійному фаховому коледжі.

Баскетбол

В понеділок в межах Спартакіади коледжу серед здобувачів освіти ІІІ курсу розпочались змагання з баскетболу (стрітболу). Головним суддею змагань Миколою Васильовичем Коцюбою були сформовані команди. Наразі змагання між групами тривають, переможці будуть визначені згодом.

Волейбол

Команда Придніпровського металургійного фахового коледжу з волейболу зустрілася у протистоянні з міською командою аматорів «Фенікс», безкомпромісна боротьба завершилася перемогою нашої команди з рахунком 3:2!

Вітаємо наших хлопців з перемогою (Унгуряну Ілля (БЕС-23), Метлаш Данило (КІМ-23), Щербак Павло (КІМ-23), Камишний Максим (БЕС-23), Титов Данило (ТОРС-23), Забашний Максим (МЕПС-21), Москаленко Олександр (МЕПС-22).

Так тримати!

Студбол

Команди дівчат зі студболу «PINEAPPLE» (І курс) та «Блискавка» (ІІ курс) у четвер зустрілися в матчі. Гра буда емоційна та яскрава і завершилася перемогою «Блискавки» у складі: Шаповал Єлізавета (ЕМ-22), Олійник Валентина (ЕМ-22), Тарануха Владислава (БЕС-22), Терешонкова Вероніка (ТОРС-23), Лощілова Катерина (БЕС-22), Мащенко Вікторія (ЕМ-23).

Вітаємо всіх учасниць та сподіваємось на нові товариські зустрічі!

Настільний теніс

Змагання з настільного тенісу пройшли серед переможців Спартакіади коледжу, яка завершилась нещодавно. Студенти І, ІІ та ІІІ курсів у запеклій боротьбі зійшлися на тенісних столах і виявили найкращих тенісистів нашого закладу:

1 місце – Щербина Данило (ВС-21)

2 місце – Сергієнко Владислав (БЕС-21)

3 місце – Вдовицький Всеволод (БЕС-23)

Спорядження магазину АК-47

Викладач Захисту України Дорошенко Олександр Васильович провів змагання серед першокурсників зі спорядження магазина автомата Калашникова.

Вітаємо переможців змагань та бажаємо натхнення у досягненні нових результатів!

1 місце – Унгуряну Ілля (БЕС-23)

2 місце – Лиша Владислав (ОРМП-23)

3 місце – Удалов Ростислав (ВС-23)