23 жовтня о 13 годині в Центральній міській бібліотеці відбувся захід, присвячений 142-річчю зі Дня народження відомого анархіста Нестора Махно. Фото

Викладач Бабічева О.С. розповіла присутнім на заході студентам гр. БЕС-19 і МХТ-20 про життєвий шлях Нестора Махна та діяльність анархо-повстанських загонів, які діяли в Центральній та Південно-Східній Україні в період Української революції 1917 – 1921 рр.

Підкреслено, що свого апогею анархо-повстанський рух досяг у 1919 р., коли загони Н. Махна складали 80-100 тисяч бійців.

Зрозуміло, що будь-яка політична сила, яка претендувала на владу в Україні, шукала військової підтримки анархо-повстанських формувань. Проте Нестор Махно завжди знаходився в складних відносинах з представниками влади.      

На закінчення студенти дійшли висновку, що жодна країна не потерпить анархізм, вона буде змушена протиставити йому свої інститути влади. Проведення подібних заходів сприяють розвитку національної самосвідомості студентів, формуванню їх патріотичного самовизначення.