Студенти - це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

У вівторок, 17 листопада, в Україні і світі відзначають Міжнародний день студентів. Незважаючи на те, що зазвичай свято відзначають весело і шумно, приводом для його заснування стали трагічні події.

Історія Дня студентів

Міжнародний день студентів заснували в пам'ять про розстріляних чеських студентів. 28 жовтня 1939 року студенти та викладачі в окупованій Чехословаччині вийшли на мирну демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави (28 жовтня 1918 року). Підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, був застрелений студент Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету.

15 листопада відбувся похорон Оплетала, який переріс в акцію протесту. Десятки студентів були заарештовані.

Вранці 17 листопада війська оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів було арештовано і поміщено в концтабір в Заксенхаузен. Дев'ятьох студентів і активістів студентського руху стратили без суду в катівнях в'язниці в празькому районі Рузине. За наказом Гітлера всі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни.

На честь цих подій на міжнародній зустрічі студентів країн, що боролися проти нацизму, яка проходила в Лондоні в 1941 році, і було вирішено встановити свято. Святкування було підтверджено на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі в 1946 році, і з цього часу він відзначається щорічно.

В Україні святкування Міжнародного дня студентів було встановлено указом президента від 16 червня 1999 року.

З Днем студента! Бажаємо удачі, енергії, натхнення, яскравих вражень, легких іспитів, цікавих подій. Нехай студентські роки пройдуть легко, безтурботно і залишать приємні спогади на все життя. Нехай сьогоднішнє свято пройде весело і безтурботно!

Бажаємо вам завжди бути переможцями, не втрачати дух свободи і впевнено дивитися в завтрашній день! З Міжнародним днем студентів Вас!

 

0123.jpg